  • ECS-160-20-4X-B
ECS-160-20-4X-B
advertisement
Manufacturer No:
ECS-160-20-4X-B
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-160-20-4X-B
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-160-20-4X-B
Description:
ECS-160-20-4X-B datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
ECS-160-20-4X-B
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC-49USX
  • Published
    2012
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm