  • ECS-160-18-36-AGM-TR
ECS-160-18-36-AGM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-160-18-36-AGM-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-160-18-36-AGM-TR
Description:
Quantity:
In Stock : 1221
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ECS-160-18-36-AGM-TR
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ECX-2236
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.5 (mm)/L0.098XB0.079XH0.02 (inch)
  • Operating Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm