  • ECS-143-20-28A-TR
ECS-143-20-28A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-143-20-28A-TR
HK JDW NO:
226-ECS-143-20-28A-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-143-20-28A-TR
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-143-20-28A-TR
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Series
    CSM-4A
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.191W 12.50mmx4.85mm
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    14.31818MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.8514mm