  • ECS-120-20-20A
ECS-120-20-20A
advertisement
Manufacturer No:
ECS-120-20-20A
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-120-20-20A
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-120-20-20A
Description:
ECS-120-20-20A datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
ECS-120-20-20A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    CSM-8
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.7018mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm