  • ECS-120-12-33-AGM-TR
ECS-120-12-33-AGM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-120-12-33-AGM-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-120-12-33-AGM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 12MHZ 12PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-120-12-33-AGM-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.7 (mm)/L0.126XB0.098XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C