  • ECQUAAF105MA
ECQUAAF105MA
advertisement
Manufacturer No:
ECQUAAF105MA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQUAAF105MA
Datasheet:
ECQUAAF105MA
Description:
1μF Film Capacitor 20% Radial Radial 275V-DC 275V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQUAAF105MA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    275V
  • Depth
    12mm
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    275V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    19mm
  • Length
    26mm
  • Width
    19mm