  • ECQE1A105KB
ECQE1A105KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQE1A105KB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQE1A105KB
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQE1A105KB
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    125V
  • Size Code
    6028
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    125V
  • Height
    14mm
  • Length
    15.3mm
  • Width
    7mm