  • ECQ-V1J563JMW
ECQ-V1J563JMW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1J563JMW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1J563JMW
Datasheet:
ECQ-V1J563JMW
Description:
ECQ-V 0.056μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1J563JMW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.126W 7.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3012
  • Height
    10.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.425 10.80mm
  • Width
    3.2mm