  • ECQ-V1J153JM5
ECQ-V1J153JM5
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1J153JM5
HK JDW NO:
590-ECQ-V1J153JM5
Datasheet:
ECQ-V1J153JM5
Description:
ECQ-V 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1J153JM5
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.126W 7.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    3012
  • Height
    6.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.307 7.80mm
  • Width
    3.2mm