  • ECQ-V1H824JL2
ECQ-V1H824JL2
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H824JL2
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H824JL2
Datasheet:
ECQ-V1H824JL2
Description:
ECQ-V 0.82μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H824JL2
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6.8mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm