  • ECQ-V1H274JL9
ECQ-V1H274JL9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H274JL9
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H274JL9
Datasheet:
ECQ-V1H274JL9
Description:
ECQ-V 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H274JL9
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.181W 7.30mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2918
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.6mm