  • ECQ-V1683JM
ECQ-V1683JM
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1683JM
HK JDW NO:
590-ECQ-V1683JM
Datasheet:
ECQ-V1683JM
Description:
ECQ-V 0.068μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1683JM
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    3016
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    4mm