  • ECQ-V1124JMW
ECQ-V1124JMW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1124JMW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1124JMW
Datasheet:
ECQ-V1124JMW
Description:
ECQ-V 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1124JMW
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-V
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.130W 10.20mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    4013
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    3.3mm