  • ECQ-UAAF475T1
ECQ-UAAF475T1
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-UAAF475T1
HK JDW NO:
590-ECQ-UAAF475T1
Datasheet:
ECQ-UAAF475T1
Description:
ECQ-UA 4.7μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-UAAF475T1
    Select All
  • Height Seated (Max)
    1.319 33.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200, X2
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Series
    ECQ-UA
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.906W 31.00mmx23.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm