  • ECQ-U2A683KL
ECQ-U2A683KL
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A683KL
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A683KL
Description:
ECQ-UL 0.068μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A683KL
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Multilayer
    No
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    4.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.177W 17.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%