  • ECQ-U2A183MLA
ECQ-U2A183MLA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A183MLA
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A183MLA
Datasheet:
ECQ-U2A183MLA
Description:
ECQ-UL 0.018μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A183MLA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2013
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.197W 15.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.018μF
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm