  • ECQ-P1H124GZ
ECQ-P1H124GZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H124GZ
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H124GZ
Datasheet:
ECQ-P1H124GZ
Description:
ECQ-P(Z) 0.12μF Film Capacitor ±2% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H124GZ
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.335W 17.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    15.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm