  • ECQ-M4682KZ
ECQ-M4682KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-M4682KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-M4682KZ
Datasheet:
ECQ-M4682KZ
Description:
ECQ-M 6800pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-M4682KZ
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECQ-M
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.256W 14.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Tape
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    9.4996mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.374 9.50mm
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm