  • ECQ-M2102KZ
ECQ-M2102KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-M2102KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-M2102KZ
Datasheet:
ECQ-M2102KZ
Description:
ECQ-M 1000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-M2102KZ
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2000
  • Series
    ECQ-M
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.5118mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.217 5.50mm
  • Height
    9mm
  • Length
    9mm