  • ECQ-E6563JFB
ECQ-E6563JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6563JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6563JFB
Datasheet:
ECQ-E6563JFB
Description:
ECQ-E(F) 0.056μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1412
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6563JFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.213W 18.50mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7321
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    5.4mm