  • ECQ-E6474KFB
ECQ-E6474KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6474KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6474KFB
Description:
ECQ-E(F) 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized PCB, Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 873
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6474KFB
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.366W 26.00mmx9.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    9.3mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm
  • Length
    26mm