  • ECQ-E6224RKF
ECQ-E6224RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6224RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6224RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 327
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6224RKF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.354W 18.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7335
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    9mm