  • ECQ-E6103KF9
ECQ-E6103KF9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6103KF9
HK JDW NO:
590-ECQ-E6103KF9
Description:
ECQ-E(F) 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2002
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6103KF9
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.177W 12.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4718
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    12mm