  • ECQ-E4823KFB
ECQ-E4823KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4823KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E4823KFB
Description:
ECQ-E(F) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4823KFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.228W 12.00mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4723
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    12mm
  • Width
    5.8mm