  • ECQ-E4563RKF
ECQ-E4563RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4563RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E4563RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.056μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4563RKF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.197W 12.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4720
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    12mm