  • ECQ-E4563JF3
ECQ-E4563JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4563JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E4563JF3
Description:
ECQ-E(F) 0.056μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 497
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4563JF3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.197W 12.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4720
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    12mm