  • ECQ-E4393JF
ECQ-E4393JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4393JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E4393JF
Description:
ECQ-E(F) 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 751
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4393JF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.193W 12.00mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.9mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm