  • ECQ-E4334RKF
ECQ-E4334RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4334RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E4334RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4334RKF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7328
  • Height
    14.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.783 19.90mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    7mm