  • ECQ-E4223JF3
ECQ-E4223JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4223JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E4223JF3
Description:
ECQ-E(F) 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2630
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4223JF3
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.508 12.90mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    4.8006mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.189W 10.30mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±5%