  • ECQ-E4185KFW
ECQ-E4185KFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4185KFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E4185KFW
Datasheet:
ECQ-E4185KFW
Description:
ECQ-E(F) 1.8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4185KFW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1.8μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.004 25.50mm
  • Length
    31mm
  • Width
    11mm