  • ECQ-E2W225KC
ECQ-E2W225KC
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2W225KC
HK JDW NO:
590-ECQ-E2W225KC
Datasheet:
ECQ-E2W225KC
Description:
ECQ-E(C) 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2W225KC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(C)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.551W 31.00mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm