  • ECQ-E2W105KH
ECQ-E2W105KH
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2W105KH
HK JDW NO:
590-ECQ-E2W105KH
Datasheet:
ECQ-E2W105KH
Description:
ECQ-E(H) 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1056
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2W105KH
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.705 17.90mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(H)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.335W 18.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%