  • ECQ-E2W104KC
ECQ-E2W104KC
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2W104KC
HK JDW NO:
590-ECQ-E2W104KC
Datasheet:
ECQ-E2W104KC
Description:
ECQ-E(C) 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2W104KC
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(C)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.217W 18.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm