  • ECQ-E2395KFW
ECQ-E2395KFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2395KFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E2395KFW
Description:
ECQ-E(F) 3.9μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2395KFW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.433W 26.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.004 25.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    11mm