  • ECQ-E2395KBB
ECQ-E2395KBB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2395KBB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2395KBB
Datasheet:
ECQ-E2395KBB
Description:
ECQ-E(B) 3.9μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 894
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2395KBB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.425W 20.80mmx10.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    8243
  • Height Seated (Max)
    0.976 24.80mm
  • Length
    20.8mm
  • Width
    10.8mm