  • ECQ-E2333KB
ECQ-E2333KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2333KB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2333KB
Datasheet:
ECQ-E2333KB
Description:
ECQ-E(B) 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 3633
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2333KB
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.169W 7.90mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Terminal Finish
    Copper (Cu)
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    250V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    7.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm