  • ECQ-E2274JB3
ECQ-E2274JB3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2274JB3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2274JB3
Datasheet:
ECQ-E2274JB3
Description:
ECQ-E(B) 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2274JB3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.232W 10.30mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4123
  • Height Seated (Max)
    0.622 15.80mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.9mm