  • ECQ-E2273KB
ECQ-E2273KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2273KB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2273KB
Datasheet:
ECQ-E2273KB
Description:
ECQ-E(B) 0.027μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2171
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2273KB
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.169W 7.90mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Terminal Finish
    Copper (Cu)
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    3117
  • Height
    7.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm
  • Width
    4.3mm