  • ECQ-E2273JF9
ECQ-E2273JF9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2273JF9
HK JDW NO:
590-ECQ-E2273JF9
Description:
ECQ-E(F) 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1403
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2273JF9
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.173W 10.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm