  • ECQ-E2224RKB
ECQ-E2224RKB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2224RKB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2224RKB
Datasheet:
ECQ-E2224RKB
Description:
ECQ-E(B) 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1518
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2224RKB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.213W 10.30mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4121
  • Height Seated (Max)
    0.594 15.10mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.4mm