  • ECQ-E2224RJB
ECQ-E2224RJB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2224RJB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2224RJB
Datasheet:
ECQ-E2224RJB
Description:
ECQ-E(B) 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2224RJB
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4121
  • Height Seated (Max)
    0.594 15.10mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.213W 10.30mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±5%