  • ECQ-E2223RJF
ECQ-E2223RJF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2223RJF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2223RJF
Datasheet:
ECQ-E2223RJF
Description:
ECQ-E(F) 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2435
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2223RJF
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.173W 10.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4117
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    4.4mm