  • ECQ-E2184RJB
ECQ-E2184RJB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2184RJB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2184RJB
Datasheet:
ECQ-E2184RJB
Description:
ECQ-E(B) 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2184RJB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.197W 10.30mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4120
  • Height Seated (Max)
    0.579 14.70mm
  • Length
    10.3mm