  • ECQ-E2154KF3
ECQ-E2154KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2154KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2154KF3
Description:
ECQ-E(F) 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2154KF3
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.236W 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.622 15.80mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C