  • ECQ-E2124RKF
ECQ-E2124RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2124RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2124RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2389
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2124RKF
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.236W 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    7.5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4124
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    6mm