  • ECQ-E2124KF3
ECQ-E2124KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2124KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2124KF3
Description:
ECQ-E(F) 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2124KF3
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.236W 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4124
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    6mm