  • ECQ-E2123JF3
ECQ-E2123JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2123JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2123JF3
Description:
ECQ-E(F) 0.012μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 34
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2123JF3
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.173W 10.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4117
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    4.4mm