  • ECQ-E2106KFB
ECQ-E2106KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2106KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2106KFB
Description:
ECQ-E(F) 10μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized PCB, Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 485
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2106KFB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.626W 31.00mmx15.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    15.9mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    250V
  • Height
    25.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.213 30.80mm
  • Length
    31mm