  • ECQ-E2106JF
ECQ-E2106JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2106JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2106JF
Datasheet:
ECQ-E2106JF
Description:
ECQ-E(F) 10μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized PCB, Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 1200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2106JF
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.626W 31.00mmx15.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    15.9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    250V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    25.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.075 27.30mm
  • Length
    31mm