  • ECQ-E2104KFA
ECQ-E2104KFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2104KFA
HK JDW NO:
590-ECQ-E2104KFA
Description:
ECQ-E(F) 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2104KFA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    8.4mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.8mm